Blog

Psalo se…

Už jako malá česala Tereza Winkelmannová panenky. Teď za svou práci sbírá ocenění. A stíhá skloubit rodinu s náročnou prací.

První cenu v národním kole soutěže Wella Trend Vision, kategorie Color Vision, si Tereza Winkelmannová odnesla v roce 2016. Reprezentovala pak ČR na mezinárodním finále v Barceloně. Loni (2018) se umístila v prvním česko-slovenském finále, a díky tomu se mohla zúčastnit semináře s praxí v Londýně v akademii jednoho z nejznámějších světových kadeřníků Patricka Camerona. Získala také jako první v ČR titul Wella Master. Každoročně se účastní mezinárodních kadeřnických kongresů. Vlasy jsou její vášeň.

Soutěžní účes 2018. Dnes už se lidé nebojí barev a originality
Soutěžní účes 2018. Dnes už se lidé nebojí barev a originality

Ve svém kadeřnictví se mj. specializuje na problémy s vlasovou pokožkou a řídnutím vlasů. „Baví mně lidem pomáhat a něco nového tvořit. Mám ráda i pánské střihy a upravené vousy, dělají z mužů gentlemany. A když si s nimi povídám, vidím jejich náhled na život.“ Nevěnuje se ale jen práci. „Tancuju street dance se svou dcerou ve studiu Danceway, byli jsme dokonce druzí v naší kategorií na mistrovství ČR,“ říká. „Nejdůležitější je ale pro mě rodina. Máme dvě děti, 11letou dceru a 8letého syna. který se nám narodil se vzácnou genetickou vadou, zdvojeným chromozomem. Takové děti jsou u nás jen dvě.“ Už od jeho narození Winkelmannovi věděli, že není všechno úplně v pořádku. Syn málo reagoval na okolí, měl ochablé svaly a přišla spousta dalších problémů. Došlo i na operaci.

Zlepšení ale netrvalo dlouho, a když šel syn do mateřské školy, začalo být jasné, že nejde o běžné potíže. Rodiče prosadili nové genetické testy, které ukázaly, oč jde. „Brala jsem to jako úlevu,“ říká Tereza Winkelmannová. „Nejhorší je, když víte, že se něco děje, ale není jasné co.“ Tehdy se rodina dozvěděla o nestátní organizaci Raná péče, kterou zajišťuje evangelická Diakonie. Pomáhají rodinám zorientovat se v těchto situacích. „Líbí se mi, že Raná péče stojí vždy na straně rodiny, nikdy se nestaví proti ní. Nejdůležitější jsou pro ni potřeby dítěte. Půjčovali nám veškeré pomůcky a speciální hračky. Svoji práci dělají opravdu od srdce a za to jim patří můj veliký dík.“

Tereza Winkelmannová pro Ranou péči Diakonie v kadeřnictví pořádá dlouhodobou sbírku. Tereza Winkelmannová patří k lidem, kteří jsou s to skloubit soukromí, jakkoli náročné, s prací, která je náročná také. „Ráda bych ještě v dalších letech jako kadeřnice soutěžila, a chtěla bych také, aby syn byl jednou samostatný. Abych měla stále šťastnou rodinu,“ říká. „A abych lidem, kteří ke mně přijdou, vykouzlila s účesem i úsměv na tváři.“

L. A. Kašparová

Články

Další novinky ze salonu